"Wyspiarze" przegrywają

Drużyna Mariusza Czerkawskiego przegrała z Ottawa Senators 2:3. Decydującą bramkę dla gości zdobył cztery sekundy przed końcem drugiej tercji debiutujący w NHL, Czech Martin Havlat.

Goście trzykrotnie uzyskiwali prowadzenie. W 8 minucie meczu pierwszą bramkę dla Senators zdobył Rosjanin Aleksiej Jaszin, wyrównał Claude Lapointe w 16 minucie. Drugą bramkę dla drużyny z Ottawy strzelił w 19 minucie Shawn McEachern, wyrównanie padło w 23 minucie po strzale Marka Parrisha. Losy meczu pod koniec tercji przesądził Havlat. Mariusz Czerkawski nie zdobył ani jednego punktu za gola czy asystę, na bramkę Patricka Lalime'a oddał zaledwie jeden strzał. Lalime w całym meczu obronił 22 strzały, a Senators, dzięki zwycięstwu jako pierwsi w Konferencji Wschodniej osiągnęli granicę 60 punktów (mają 61 pkt.). Hokeiści z Ottawy nie przegrali w Nassau Coliseum kolejnych dziesięciu meczów, Islanders po raz ostatni pokonali u siebie "Senatorów" w styczniu 1996 roku.

Niespodziankę sprawiła była drużyna Krzysztofa Oliwy, Columbus Blue Jackets, wygrywając w Buffalo z zespołem Sabres 2:1. Obie bramki dla "Niebieskich Kurtek" zdobył debiutujący w NHL Serge Aubin. Gola dla Sabres uzyskał Erik Rasmussen. W zespole gości Ron Tugnutt obronił 22 strzały. Czeski bramkarz Sabres, Dominik Haszek skutecznie interweniował przy 16 strzałach.

Krzysztof Oliwa niedawno został zaangażowany przez Pittsburgh Penguins.

W mocno osłabionym składzie pojechał do Montrealu zespół St. Louis Blues. W drużynie "Bluesmanów" nie grali kontuzjowani - Chris Pronger, Pavol Demitra, Michal Handzus. Ponadto w czasie rozgrzewki skręcił kolano przewidziany do gry we wtorkowym meczu Brent Johnson i zastąpił go Czech Roman Turek.

Mimo osłabienia drużyna z St. Louis pokonała Canadiens 5:2. W zespole Bluesmanów skutecznie grała formacja Jochen Hecht - Ladislav Nagy - Scott Young. Każdy z tych zawodników zdobył po dwa punkty - za bramkę i asystę.

Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 1:2

Montreal Canadiens - St. Louis Blues 2:5

New York Islanders - Ottawa Senators 2:3

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 2:5

Nashville Predators - Atlanta Thrashers 4:3

Calgary Flames - Phoenix Coyotes 2:4

Dowiedz się więcej na temat: Czechy | NHL | Ottawa | Buffalo Sabres