Wysokie zwycięstwo Canadiens

W Sunrise na Florydzie Montreal Canadiens nie mieli problemów z wysokim pokonaniem Florida Panthers 4:0.

W bramce gości świetnie spisywał się Jose Theodore, który obronił 32 strzały i zanotował "shutout", a gospodarze nie zdobyli gola już w drugim kolejnym występie przed własną publicznością, nie wygrali również 10 kolejnych meczów rozegranych w Sunrise.

W swoim pierwszym meczu w sezonie, gola i asystę zaliczył Jason Ward, a Canadiens wygrali drugi mecz z rzędu po serii dziewięciu porażek.

Bramce Rusłana Fedotenko na niespełna 3 minuty przed końcem meczu oraz doskonałej postawie bramkarza Nikołaja Khabibulina zawdzięczają hokeiści Tampa Bay Lightning zwycięstwo 4:2 nad Los Angeles Kings.

Wynik meczu na 15 sekund przed ostatnią syreną ustalił Lecavalier, kierując krążek do opuszczonej przez golkipera bramki.

Khabibulin obronił w całym meczu 26 strzałów, a dwa pozostałe trafienia dla "Błyskawic" dołożyli Cory Carich i Vaclaw Prospal.

Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zbliżyli się na jeden punkt do lideera Southeast Division Washington Capitals.

Bardzo zacięty mecz oglądali kibice w Buffalo, gdzie Sabres po dogrywce ulegli Carolina Hurricanes 2:3. O zwycięstwie gości zadecydował mocny strzał Craiga Adamsa spod niebieskiej linii na niewiele ponad minutę przed końcem dogrywki. Niewiele jednak brakowało, a goście zeszliby z lodu pokonani i to w regulaminowym czasie gry. Sabres po bramkach Adama Maira i Tima Connoly'ego prowadzili bowiem 2:1, a do wyrównania i dogrywki doprowadził Radim Vbrata dopiero na niespełna 10 sekund przed końcem meczu. Było to pierwsze trafienie rozgrywającego pierwszy mecz w barwach Hurricanes, pozyskanego z Colorado, hokeisty.

Goście wygrali już czwarty mecz z rzędu.

Dzięki bramkom Guillaume'a Lefebvre'a and Briana Holzingera w ostatniej tercji Pittsburg Penguins zremisowali z Nashville Predators 2:2 i przełamali serię dziewięciu porażek. Holzinger, który jest jednym z pięciu nowo pozyskanych przez "Pingwiny" hokeistów zanotował pierwsze trafienie w sezonie.

Wyniki:

Buffalo Sabres - Carolina Hurricanes 2:3 (po dogrywce)
INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Buffalo Sabres | montreal | montreal canadiens | mecz