Wyjazdowe zwycięstwo Penguins z Islanders

Aleksiej Morozow zdobył gola w 89 sekundzie dogrywki, prowadząc Pittsburgh Penguins do niespodziewanej wyjazdowej wygranej z New York Islanders 5:4.

Morozow przechytrzył bramkarza gospodarzy Garth Snowa, zdobywając swojego 11 gola w sezonie i czwartego w ostatnich trzech spotkaniach. Dodał także dwie asysty w trzeciej tercji, włączając tę przy wyrównującym trafieniu rookie Krisa Beecha.

Penguins grały bez Mario Lemieux, który daje odpocząć swojemu kontuzjowanemu biodru. Ekipa z Pittsburgha przegrywała 2:4 zanim w drugie części trzeciej tercji rzuciła się do odrabiania strat.

Obrońca Janne Laukkanen zdobył gola przewadze w 13. minucie, zmniejszając prowadzenie miejscowych do jednej bramki. Beech wyrównał cztery minuty później, doprowadzając do dogrywki.

Na lodzie pojawili się dwaj Polacy. Wśród zwycięzców 5 minut i 39 sekund na lodzie przebywał Krzysztof Oliwa, a w ekipie z Nowego Jorku Mariusz Czerkawski grał przez 10 minut i 19 sekund. Żaden z nich nie oddał strzału na bramkę rywali.