Wygrana Islanders w Toronto

New York Islanders pokonali w w Toronto tamtejszym Maple Leafs 5:4 w jedynym z czwartkowych spotkań National Hockey League.

Bohaterem gości był Mark Parrish, który zdobył bramkę wyrównującą stan meczu oraz gola dającego zwycięstwo ekipie z Nowego Jorku.

Aleksiej Jaszyn zaliczył trzy asysty dla Islanders, którzy odrobili dwubramkowy deficyt (przegrywali już 2:4), trafiając do siatki rywali trzykrotnie w ciągu 3 minut trzeciej tercji.

Roman Hamrlik zmniejszył prowadzenie Leafs do stanu 4-3 po golu zdobytym przy przewadze dwóch graczy w 9. minucie trzeciej tercji. Pozostałe bramki dla Islanders zdobyli Shawn Bates i Michael Peca, a dla pokonanych Travis Green, Bryan McCabe, Garry Valk i Paul Healey.

W ekipie z Nowego Jorku 15 minut i 24 sekundy na lodzie spędził Mariusz Czerkawski. Polak nie oddał żadnego strzału na bramkę rywali.