Wygrali dzięki bramkarzowi

W środę została przerwana passa pięciu kolejnych zwycięstw Boston Bruins. Najlepsza drużyna Konferencji Wschodniej NHL przegrała w Waszyngtonie 1:3.

Capitals zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają bramkarzowi Brentowi Johnsonowi, który zanotował 33 udane interwencje. - To był wspaniały występ - ocenił jego postawę Bruce Boudreau, szkoleniowiec gospodarzy. - Potrzebowaliśmy takich interwencji, żeby wygrać - dodał.

- Kilka razy wybronił wręcz w niesamowitych sytuacjach - stwierdził Blake Wheeler, którego Johnson powstrzymał w drugiej tercji.

Bramkarz Capitals dał się pokonać tylko w 40. minucie Milanowi Lucicowi. W tym momencie ekipa z Waszyngtonu miała na koncie już dwa gole. W czwartej minucie Nicklas Backstroem wykorzystał okres gry w przewadze, a w 25. wynik podwyższył Alexandre Giroux. "Niedźwiadki" dobił Aleksander Owieczkin, uderzeniem do pustej bramki.

Porażkę Bruins wykorzystał zespół New York Rangers, który wygrywając na wyjeździe z Atlanta Thrashers 3:2 po dogrywce, zrównał się punktami z drużyną z Bostonu. Zwycięstwo gościom zapewnił Scott Gomez trafiając do siatki w 18. sekundzie doliczonego czasu gry. Wcześniej Rangers dwukrotnie wychodzili na prowadzenie (Colton Orr i Ryan Callahan w osłabieniu), ale gospodarze, którzy ponieśli piątą porażkę z rzędu przed własną widownią, za każdym razem doprowadzali do wyrównania (Joey Crabb i Ilia Kowalczuk).

Dwa punkty wywalczył także lider dywizji centralnej. Detroit Red Wings na własnym lodowisku pokonały Calgary Flames 4:3 po dogrywce. Była to piątą kolejna przegrana "Płomieni" w Joe Louis Arena. Ostatni raz wygrali tutaj w grudniu 2005 roku.

W środę byli blisko przerwania tej złej passy. Po pierwszej tercji prowadzili 2:0, a bramki zdobyli Craig Conroy i Daymond Langkow. W drugiej kontaktowego gola strzelił Valtteri Filppula, ale w 49. min David Moss podwyższył na 3:1. Od tego momentu bramki zdobywały już tylko "Czerwone Skrzydła". W trzeciej tercji do siatki trafili Henrik Zetterberg i Brian Rafalski, a w dogrywce Nicklas Lidstroem.

Środowe wyniki:

Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 4:2

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 4:1

Washington Capitals - Boston Bruins 3:1

Atlanta Thrashers - New York Rangers 2:3 (po dogrywce)

Detroit Red Wings - Calgary Flames 4:3 (po dogrywce)

Chicago Blackhawks - Ottawa Senators 2:0

Dallas Stars - Phoenix Coyotes 3:5

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 4:2

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Glasgow Rangers | bramki | Boston | capitals