Wojtek Wolski gwiazdą meczu!

Wojtek Wolski strzelił dwa gole prowadząc Colorado Avalanche do wyjazdowego zwycięstwa z Nashville Predators 5:3 w poniedziałkowym spotkaniu National Hockey League.

Urodzony w Zabrzu hokeista po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 8. minucie spotkania, kiedy to krążek po jego uderzeniu z 6 metrów wylądował w samym "okienku" i "Lawiny" objęły prowadzenie. Tuż przed zakończeniem pierwszej tercji wyrównał Jason Arnott, ale w drugiej odsłonie do siatki rywali trafiali kolejno Milan Hejduk, Andrew Brunette oraz Ossi Vaananen i ekipa z Denver prowadziła już 4:1.

Gospodarze odpowiedzieli bramkami Radulova oraz ponownie Arnotta i w końcówce zdecydowali się wycofać bramkarza, wprowadzając szóstego gracza z pola. Jak to często w takich przypadkach bywa, 49 sekund przed końcową syreną "Lawiny" przypieczętowały cenne zwycięstwo (pierwsze po serii trzech porażek), a tym który skierował krążek do pustej siatki był właśnie Wojtek Wolski.

Dla Polaka było to już 14. trafienie w tym sezonie i jest on najskuteczniejszym strzelcem wśród "pierwszoroczniaków" w zawodowej lidze za oceanem.

Świetny mecz rozegrał także Joe Sakic. Kapitan Avalanche zaliczył trzy asysty (podawał przy obu trafieniach Wolskiego) przy bramkach swoich kolegów.