Weekes zatrzymał Stars

Po raz drugi w tym sezonie golkiper Carolina Hurricanes Kevin Weekes zachował czyste konto dzięki czemu jego Hurricanes pokonali Dallas Stars 1:0.

Gola na wagę zwycięstwa ubiegłorocznych finalistów Pucharu Stanleya zdobył w 51 minucie Jeff O'Neill.

Weekes broniąc 28 strzałów rywali, po raz dziesiąty w karierze zakończył spotkanie bez straty bramki.

Nasza drużyna jest świetnie zorganizowana w defensywie i dlatego po raz kolejny nie straciliśmy bramki. Ja jestem tylko ostatnią instancją tego zespołu - mówił bohater meczu. Decydującą akcję Hurricanes przeprowadzili w 51 minucie spotkania. Po akcji Fina Sami Kapanena jedenastą bramkę w sezonie zdobył Jeff O'Neill.

Już po 13 minutach pierwszej tercji meczu w Anaheim miejscowe Mighty Ducks prowadziły z Phoenix Coyotes 3:0. Gole dla "Kaczorów" zdobyli kolejno Brown, Cullen i Niclas Havelid, który również ustalił wynik spotkania na początku trzeciej tercji. Dzięki tej wygranej drużyna z Anaheim awansowała na pozycje wicelidera Pacific Division.