Vanek zdobył cztery bramki dla Sabres

Austriak Thomas Vanek strzelił cztery bramki dla Buffalo Sabres w wyjazdowym, sobotnim spotkaniu hokejowej ligi NHL z Ottawa Senators (5:2). Był to jego pierwszy występ po sześciomeczowej przerwie, spowodowanej kontuzją pachwiny. Piątego gola zdobył Derek Roy.

Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do play off. W sobotę prawo gry o Puchar Stanleya wywalczyły ekipy ze Wschodu - Boston Bruins i Montreal Canadiens. O ostatnie wolne miejsce w tej konferencji rywalizują jeszcze Philadelphia Flyers i New York Rangers.

Zawodnicy Bruins pokonali Carolinę Hurricanes 4:2, a Canadiens ulegli Toronto Maple Leafs 3:4, ale po dogrywce, co oznacza, że do swego dorobku dopisali punkt.

Zespół z Bostonu świetnie zaprezentował się na początku drugiej tercji, kiedy w 64 sekundy, mimo liczebnego osłabienia, uzyskał aż trzy gole. Rywale doprowadzili później do stanu 2:3, ale ostatnie słowo należało go gospodarzy.

W Montrealu miejscowi Canadiens ulegli Maple Leafs 3:4, mimo że trzykrotnie obejmowali prowadzenie. W dodatkowym czasie gry o triumfie hokeistów z Toronto przesądziło trafienie obrońcy Diona Phaneufa.

Trzykrotnie krążek w siatce umieszczał Szwed Daniel Sedin z Vancouver Canucks - w konfrontacji z Calgary Flames (7:3). W ostatniej tercji uzyskał dwa gole w odstępie 20 sekund. Cztery asysty zanotował jego brat-bliźniak Henrik. Trzy razy otwierał drogę do bramki Danielowi.

Drużyna urodzonego w Zabrzu, a reprezentującego Kanadę Wojtka Wolskiego - Phoenix Coyotes została pokonana przez San Jose Sharks 3:2 (po karnych). Wolski asystował przy trafieniu Matthewa Lombardiego, które doprowadziło do dogrywki.