Tysięczny mecz Sakica i wygrana Avalanche

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrano minionej nocy w Denver, gdzie mistrzowie NHL Colorado Avalanche pokonali po zaciętym meczu Los Angeles Kings 4:3.

Przed meczem odbyła się uroczysta ceremonia. Joe Sakic został uhonorowany przed swoim 1000 meczem w NHL. Tylko 29 zawodnikom w historii ligi udała się ta sztuka. Sakic odwdzięczył się za miłe słowa golem i asystą.

Mecz jednak zaczął się od prowadzenia gości. Po pierwszej tercji po golu Adama Deadmarsha, Kings prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie do remisu doprowadził Foote, a chwilę później na 2:1 dla "Lawin" strzelił Sakic. Tuż przed końcem drugiej tercji znów przypomniał o sobie Deadmarsh, który strzelił gola na 2:2. W ostatniej części meczu, lepiej zagrali hokeiści z Denver, którzy strzelili dwie bramki (Keane i Nieminen), tracąc tylko jedną (Allison).

Czeski bramkarz Dominik Hasek obronił 28 strzałów a jego zespół, Detroit Red Wings pokonał w wyjazdowym spotkaniu St. Louis Blues 5:2. Jest to już ósma wygrana Skrzydeł w wyjazdowym spotkaniu, co jest rekordem NHL. Dwie bramki w spotkaniu z Blues strzelił Luc Robitaille, a po jeden dołożyli Fedorov, Holmstrom i Datsyuk.

Wyniki sobotnich spotkań:

Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 4:3

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 3:2 (po dogrywce)

St. Louis Blues - Detroit Red Wings 2:5

Boston Bruins - Calgary Flames 3:2

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 1:1 (po dogrywce)

Phoenix Coyotes - Ottawa Senators 3:2

Florida Panthers - Nashville Predators 2:2 (po dogrywce)

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 2:0

Dowiedz się więcej na temat: Los Angeles | blues | denver | NHL | mecz | wygrana