Tampa Bay znów wygrywa

Pierwsza porażka Tampa Bay Lightning nie podłamała hokeistów tej drużyny. Minionej nocy "Błyskawice" rozgromiły Florida Panthers 6:1, notując szóste zwycięstwo w sezonie.

Do bramki ekipy z Tampa Bay wrócił Nikolai Khabibulin i potwierdził swoją klasę broniąc 22 na 23 strzały oddane na jego bramkę. Dał się zaskoczyć tylko raz i to już w 2 minucie i 34 sekundzie, kiedy to pokonał go Marcus Nilson.

Później bramki strzelali już tylko The Lightnings. Vincent Lecavalier, Ruslan Fedotenko i Vaclav Prospal strzelili po bramce oraz zapisali na swoim koncie po jednej asyście. Pozostałe gole strzelili Ben Clymer, Dave Andreychuk oraz Fredrik Modin.

- Zagraliśmy słabe spotkanie przeciwko Devils, ale dziś weszliśmy w ten rytm gry, jaki prezentowaliśmy w pierwszych meczach tego sezonu - powiedział po meczu bramkarz Khabibulin

Cenne zwycięstwo po dogrywce zanotowali New York Rangers, pokonując w Madison Square Garden Phoenix Coyotes 3:2. Reprezentant Polski, Krzysztof Oliwa przebywał na lodzie 2 minuty i 26 sekund i brał udział w akcji, w której Pavel Bure strzelił bramkę po podaniu Lindorsa. Polak skutecznie blokował obrońców Coyotes, uniemożliwiając im zablokowanie strzału. W pierwszej tercji Oliwa otrzymał 5 minut kary, za bójkę na lodowisku.

Bramkarz Rangers Mike Richter zanotował w tym meczu 300 zwycięstwo w NHL.