Szwedzi wrócili, Red Wings wygrali

Powrót do składu mistrzów olimpijskich od razu znalazł odzwierciedlenie w grze Detroit Red Wings. Bramki Tomasa Holmstroema i Henrika Zettebrerga w przeciągu 46 sekund pierwszej tercji pozwoliły najlepszej drużynie w NHL w tym sezonie pokonać Anaheim Mighty Ducks 2:0.

Holmstroem i Zetterberg, to dwójka z piątki zawodników, oprócz nich jeszcze Nicklas Lidstroem, Mikael Samuelsson i Niklas Kronvall, którzy wrócili w środę do składu "Czerwonych Skrzydeł", po pobycie w Turynie, gdzie wywalczyli złoty medal olimpijski.

Reklama

Dzień wcześniej Szwedów zabrakło i ekipa z Motown uległa San Jose Sharks aż 1:5. Red Wings po piętach depcze Carolina Hurricanes. "Huragany" wygrały na własnym lodzie z Boston Bruins 4:3 i mają tylko punkt straty do prowadzących "Czerwonych Skrzydeł". O środowym zwycięstwie drużyny z Raleigh zadecydowała trzecia tercja, w której na listę strzelców wpisali się Ray Whitney i Aaron Ward.

W Pittburghu miejscowe Penguins przegrały z Ottawą Senators 3:4. Goście po dwóch tercjach prowadzili już 4:0, ale zryw "Pingwinów" w trzeciej o mało nie zakończył się powodzeniem.

Ciekawie było także w East Rutherford, gdzie New Jersey Devils pokonali, po rzutach karnych, Philadelphia Flyers 2:1.

Bohaterem w drużynie gospodarzy był Wiktor Kozłow. Rosjanin zdobył gola w regulaminowym czasie gry i wykorzystał rzut karny. Bardzo dobrze bronił Martin Brodeur, który zatrzymał 26 uderzeń rywali, nie dając się także pokonać w serii rzutów karnych.

Zobacz STRZELCÓW GOLI w środowych meczach

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | wroc | NHL | szwedzi

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama