Stars na szczycie NHL

Dallas Stars odnieśli 37. zwycięstwo w sezonie i nadal noszą miano najlepszej drużyny NHL w tegorocznych rozgrywkach. Siedmiu różnych hokeistów zespółu z Teksasu wpisało się na listę strzelców, dzięki czemu Stars pokonali 7:4 Chicago Blackhawks.

Hokeiści z Dallas zgromadzili już w tym sezonie 91 punktów i z jednym "oczkiem" przewagi legitymują się lepszym bilansem od Ottawa Senators, najlepszej drużyny Eastern Conference.

Stars nadal z dużą przewagą prowadzą w Pacific Division, są najlepszą drużyną Western Conference i aktualnie nalepszą również w NHL.

37. zwycięstwo w sezonie odnieśli również obrońcy Pucharu Stanleya, hokeiści Detroit Red Wings. Czerwone skrzydła pokonały drużynę Tampa Bay Lightnintg 3:2 i zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej - za Dallas Stars i Vancouver Canucks.

Wygrana Red Wings to przede wszystkim zasługa Curtisa Josepha. Bramkarz Detroit obronił 33 strzały. Pokonali go tylko, w okresie gry w liczebnej przewadze, Dan Boyle i Czech Vaclav Prospal. Joseph nie stracił bramki w drugiej tercji, gdy rywale przez 1.06 minuty grali z przewagą dwóch zawodników.

Bramki dla Red Wings uzyskali - Szwed Nicklas Lidstroem, Mathieu Dandenault i Brendan Shanahan. Drużyna z Detroit wygrała siódmy mecz z rzędu.

Montreal Canadiens, bez Mariusza Czerkawskiego, ponieśli 35. porażkę (licząc z siedmioma w dogrywce, za jeden punkt). Tym razem przegrali w Anaheim z Mighty Ducks 2:3. Prowadzenie uzyskali gospodarze - po strzale Czecha Petra Sykory w 18.07 minucie gry. Równo pół minuty później wyrównującego gola uzyskał Fin Saku Koivu.

Rozstrzygnięcie padło równie szybko. Mike Leclerc i Szwed Patric Kjellberg w czasie 63 sekund, w połowie trzeciej tercji, zdobyli dwie bramki dla zespołu "Kaczorów".