Sharks lepsze od Canadiens

Montreal Canadiens niedługo cieszyli się udaną wyprawą do Ottawy i w kolejnym spotkaniu ulegli w Centre Bell San Jose Sharks 1:3. Bohaterem spotkania był rosyjski bramkarz "Rekinów" Evgenii Nabokov, który obronił 23 strzały Canadiens i tylko raz skapitulował po strzale Douga Gilmoura.

Mariusz Czerkawski nie znalazł się w składzie Canadiens na to spotkanie.

Sharks zaskoczyli gospodarzy już w 28 sekundzie spotkania, a prowadzenie uzyskał Mike Rathje. W 34 minucie podwyższył Patrick Merleau, dla którego był to już 14 gol w sezonie. Sytuacje Canadiens próbował ratować Doug Gilmour, ale na jego trafienie na początku trzeciej tercji celnym strzałem odpowiedział dziesięć minut później Teemu Selanne. Fin zdobył w ten sposób swoją 16 bramkę w tegorocznych rozgrywkach i nadal jest najskuteczniejszym graczem Sharks.

Nie brakowało emocji w spotkaniach Islanders - Red Wings i Flyers - Stars. "Wyspiarze" nieoczekiwanie po pierwszej tercji objęli prowadzenie 2:0 i zapachniało kolejną porażką obrońców tytułu. "Czerwone skrzydła" wróciły do gry po bramkach Łarionowa i Robitaille'a, ale w dogrywce mimo przewagi, liderzy Central Division nie potrafili zdobyć decydującego gola.

Nie mniej ciekawie było w Filadelfii, gdzie z kolei Dallas Stars po bramkach Mike'a Modano i Jasona Arnotta prowadzili po 20 minutach 2:0. Flyers zebrali swoje siły w trzeciej tercji i w odstępie minuty dwukrotnie wykorzystując osłabienie rywali (power play) po golach Keitha Primeau i Marka Recchi doprowadzili do remisu. Sprawili w ten sposób urodzinowy prezent swojemu trenerowi. Ken Hitchcock, który w 1999 roku prowadząc Stars sięgnął po Puchar Stanleya, skończył bowiem 51 lat.