Senatorom potrzebne jedno zwycięstwo

Hokeiści Ottawa Senators pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 4:2 i tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od awansu do finału Konferencji Wschodniej rozgrywek o Puchar Stanleya w lidze NHL.

Zwycięską bramkę dla "Senatorów" zdobył w piątek Daniel Alfredsson, na dwie minuty i sekundę przed końcem trzeciej tercji. Goście prowadzili wtedy 3:2.

- To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo - powiedział po meczu Alfredsson. - Po porażce w czwartym meczu wiedzieliśmy, że to nasza jedyna szansa, by nie grać pod presją konieczności zwycięstwa. Dzisiaj lepiej panowaliśmy nad krążkiem i lepiej poruszaliśmy się po lodzie.

Wynik meczu ustalił Radek Bonk, kierując krążek do pustej bramki rywali (opuszczonej przez Curtisa Josepha) na 35 sekund przed końcem.

Wcześniej gole dla Ottawy zdobyli: Wade Redden (w 8. minucie) i Marian Hossa (28.).

Senators będą gospodarzem szóstego spotkania.

W zespole "Klonowych Liści" na listę strzelców wpisali się Gary Roberts (20.) i Alyn McCauley (53.).

Mecz w hali Air Canada Center w Toronto obserwowało blisko 19,5 tysiąca widzów.

Bramkarz Toronto Curtis Joseph odnotował w piątek 17 udanych interwencji, podczas gdy Patrick Lalime obronił 26 strzałów rywali.