Remis Canadiens, gol Czerkawskiego

Mariusz Czerkawski zaliczył asystę i zdobył jedną z bramek, a jego Montreal Canadiens zremisowali na własnym lodowisku z Anaheim Mighty Ducks 2:2 w kolejnym spotkaniu sezonu regularnego National Hockey League.

Polak, który z powodu decyzji szkoleniowca (przerywając serię 222 rozegranych pojedynków z rzędu) asystował przy golu Petrova (na 1:0 w 16. minucie I tercji).

Chwilę później wyrównał Keith Carney, ale natychmiast odpowiedział Czerkawski. Mariusz uderzył mocno z backhandu z bardzo ostrego kąta, a krążek wpadł w okienko bramki Ducks ponad lewym ramieniem Jeana-Sebastiena Giguere'a. Polak spędził na lodowisku łącznie 15 minut i 57 sekund, oddając trzy strzały.

"Mocarne Kaczory" wyrównały na niespełna 5 minut przed końcem meczu. Strzelcem gola, jak się później okazało ustalającego wynik, był Matt Cullen

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i spotkanie zakończyło się remisem.