"Rekiny" na fali

Aleksander Korolyuk, Owen Nolan i Scott Thornton pokonali trzykrotnie w drugiej, decydującej tercji Olafa Kolziga i San Jose Sharks i ograli Washington Capitals 5:2.

Odnosząc szósty triumf z rzędu "Rekiny" z 74 punktami na koncie umocniły się na czele Pacific Division. Dla pokonanych jedną z bramek zdobył Jaromir Jagr i było to jego 20. trafienie w sezonie. Przy drugim golu, autorstwa Siergieja Gonczara, Czech asystował. Czwarta z rzędu wpadka z San Jose przerwała hokeistom Capitals serię pięciu meczów bez porażki.

Pittsburgh Penguins, mimo absencji kontuzjowanych Martina Straki i Mario Lemieux, który z powodu przewlekłej kontuzji biodra nie pojawi się już w obecnym sezonie na lodzie, pokonali po dogrywce Columbus Blue Jackets 4:3. Decydującą bramkę zdobył w 102. sekundzie dodatkowego czasu gry Michal Rozsival. Krzysztof Oliwa powędrował w pierwszej tercji meczu na ławkę kar za bójkę z Shelley`em.