Red Wings wyrównały klubowy rekord

Bohaterami wtorkowych meczów NHL są zawodnicy Detroit Red Wings. Drużyna z Motown pokonując na wyjeździe Vancouver Canucks 3:2 odniosła dziewiąte zwycięstwo z rzędu wyrównując klubowy rekord.

Decydującego gola w tym spotkaniu zdobył Johan Frenzen, na początku trzecie tercji. W tym momencie goście grali w osłabieniu.

Hokeiści Red Wings już po raz szósty w historii klubu odnotowali serię dziewięciu zwycięstw. Poprzednio miało to miejsce w październiku i listopadzie ubiegłego roku.

Dominik Haszek, bramkarz drużyny z Detroit, przedłużył we wtorek swój dorobek bez puszczonego gola do 181.17 min, co jest jego rekordem.

W spotkaniu na "szczycie" Atlantic Division New York Rangers pokonali w Madison Square Garden New Jersey Devils 3:2. O wygranej gospodarzy zadecydował początek trzeciej tercji, kiedy dwie bramki zdobył Jaromir Jagr, a jednego dołożył Brendan Shanahan.

Calgary Flames odniosły piąte zwycięstwo z rzędu. Zespół z Kanady pokonał na własnym lodzie St. Louis Blues 3:0. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisał się Miikka Kiprusoff, który broniąc 24 strzały, zanotował trzeci mecz bez puszczonego gola w sezonie, a 20. w karierze.