Red Wings wygrali w Vancouver

Po raz trzeci w tym sezonie spotkały się najlepsze obecnie zespoły Northwest i Central Division. W dwóch poprzednich pojedynkach triumfowali Canucks, wygrywając oba spotkania 4:1. Tym razem, w myśl porzekadła "do trzech razy sztuka", 5:2 i to w Vancouver zwyciężyli obrońcy tytułu.

Mecz rozstrzygnął jednak się dopiero w trzeciej tercji. Między 53 a 57 minutą Red Wings zdobyli trzy bramki i tym samym zrewanżowali się rywalom za poprzednie porażki.

Czerwone Skrzydła przyjechały do Vancouver po zwycięstwo i na początku drugiej tercji obrońcy tytułu po trafieniach Siergieja Fiedorova i Patricka Boileau prowadzili już 2:0. 18 tysięcy widzów zgromadzonych w General Motors Place w Vancouver odzyskało wiarę w trzecie kolejne zwycięstwo swoich pupili nad drużyną z Detroit, kiedy to do siatki rywali trafili najskuteczniejsi w tym sezonie hokeiści Canucks, Szwed Markus Naslund (33 bramka) i Todd Bertuzzi (27). na nic to jednak się zdało się, bowiem Red Wings między 53 a 57 minutą spotkania trzykrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Trafienia Lidstroma, McCarthy'ego i Holmstroma dały drużynie z Detroit 27 zwycięstwo i pozycje lidera Central Division.

Pasmo 12 kolejnych meczów bez porażki Stars przerwali w Dallas hokeiści Tampa Bay Ligthning. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież każda passa musi się kiedyś skończyć, gdyby nie rozmiary zwycięstwa. Błyskawice wygrały 4:1, prowadząc już po pierwszej tercji 3:0, a po 31 minutach 4:0. Na trafienia Lecaveliera, Andre Roy(dwukrotnie pokonał bramkarza Stars) i Louisa (23 bramka w sezonie), tylko raz zdołał odpowiedzieć Zubov. Mimo dotkliwej porażki Stars nadal z dużą przewagą prowadzą w Pacific Division, natomiast drużyna Tampa Bay umocniła się na pozycji wicelidera Southeast Division.

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 4:0

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Vancouver Canucks | obrońcy | detroit | Vancouver