Puchar Stanleya: "Skrzydła" objęły prowadzenie

Fredrik Olausson zdobył swojego pierwszego od 10 lat gola w playoff w 12 minucie i 44 sekundzie dogrywki, prowadząc Red Wings do wyjazdowej wygranej 2:1 nad Colorado Avalanche w meczu numer 3 finału Konferencji Zachodniej NHL.

Ekipa z Detroit objęła więc prowadzenie 2-1 w serii best of seven. Czwarty pojedynek obu drużyn zaplanowano na sobotę w Denver.

Olausson pokonał bramkarza Avalanche Patrick Roy strzałem niemal z niebieskiej linii, a krążek prawdopodobnie uderzył jeszcze po drodze w nogi obrońcę ekipy z Denver Martina Skoulę.

Dominik Hasek, który obrobił 20 strzałów, przyczynił się do zdobycia gola, podając krążek na środek lodowiska do Steve'a Yzermana, który z kolei obsłużył strzelca bramki. Olausson uzyskał swojego pierwszego gola w playoff od 18 kwietnia 1992, kiedy to trafił dla Winnipeg Jets w meczu przeciwko Vancouver Canucks.

To był drugi mecz z rzędu w tej serii, który zakończył się dogrywką. W poniedziałek lepsi byli Avalanche, zdobywając decydującego gola w 2 minucie i 17 sekundzie dodatkowego czasu gry za sprawą Chrisa Drury'ego.

Prowadzenie dla Avalanche zdobył w 15. minucie i 54 sekundzie I tercji Rob Blake (podanie Joe Sakicia), wykorzystując okres gry w przewadze. Luc Robitaille wyrównał na początku III odsłony pod asyście Sergieja Fedorova.