Puchar Stanleya: Sharks pokonali Avalanche

Hokeiści San Jose Sharks pokonali na wyjeździe Colorado Avalanche 6:3 w pierwszym meczu półfinału Konferencji Zachodniej.

Teemu Selanne zdobył dwie bramki, ale były to pierwsze trafienia tego zawodnika w play off od 1999 roku.

Po pierwszej tercji goście prowadzili już 2:0, a strzelcami bramek byli Mike Ricci i właśnie Selanne. W drugiej odsłonie Selanne podwyższył na 3:0, ale Drury i De Vries z Colorado dali znak do ataku obrońcom Pucharu Stanleya. Ich partnerzy jednak czyli to mało zdecydowanie, co wykorzystali Sharks. Kolejne dwa trafienia Marleau i Thorntona w trzeciej tercji dały prowadzenie 5:2. Jeszcze jedno trafienie dla Lawin zaliczył Forsberg, ale w ostatniej minucie Marchment strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu na 6:2.

WESTERN CONFERENCE - półfinał konferencji

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 3:6

(stan rywalizacji 1:0 dla Sharks)

Dowiedz się więcej na temat: bramki | san jose | Puchar | puchar stanleya | San Jose Sharks