Puchar Stanleya: Sharks bez respektu dla Avalanche

Hokeiści San Jose Sharks pokonali na własnym lodowisku obrońców mistrzowskiego tytułu Colorado Avalanche 6:4 w półfinale Konferencji Zachodniej. W rywalizacji best of seven Sharks prowadzą 2:1.

Mecz rozpoczął się od bramki Lawin. Rob Blake 59 sekund po rozpoczęciu spotkania pokonał Nabokova i kibice w Compaq Center zaczęli się niepokoić o losy meczu. Kwadrans później "Rekiny" wyrównały po golu Thorntona i po pierwszej tercji był remis 1:1.

Drugą odsłonę gospodarze przegrali 2:3. Gole strzelili Nolan i Graves dla Sharks oraz Blake, Tanguay i Forsberg dla Avalanche.

Na początku trzeciej tercji Teemu Selanne wyrównał stan meczu na 4:4 i jednocześnie dał znak kolegom do zdecydowanych ataków. Po 10 minutach od wyrównującej bramki Patrick Marleau pokonał Patricka Roy'a i "Reikny" prowadziły 5:4. W samej końcówce Nolan strzelił do pustej bramki, gdy "Lawiny" zdecydowały się na grę bez bramkarza.

(stan rywalizacji 2:1 dla San Jose)

Dowiedz się więcej na temat: bramki | san jose | Puchar | puchar stanleya | San Jose Sharks