Puchar Stanleya. Ottawa Senators wyeliminowali New York Rangers

Hokeiści Ottawa Senators zostali pierwszymi finalistami Konferencji Wschodniej NHL. Minionej nocy "Senatorowie" pokonali 4-2 na wyjeździe New York Rangers i wygrali rywalizację do czterech zwycięstw 4-2.

Gracze z Ottawy w ostatnim meczu szybko "wyjaśnili" nowojorczykom, że nie będą czekać na rozstrzygnięcie rywalizacji aż do siódmego meczu u siebie.

Już w piątej minucie prowadzenie gościom dał Mike Hoffman, a jeszcze w pierwszej tercji na 2-0 podwyższył Mark Stone.

Kontaktową bramkę w drugiej odsłonie zdobył Mika Zibanejad, ale już po dwóch minutach odpowiedział Erik Karlsson.

W trzeciej tercji ekipę z Nowego Jorku poderwał jeszcze Chris Kreider. Gospodarze walczyli do końca, ale na siedem sekund przed końcową syreną pogrążył ich Jean-Gabriel Pageau, który trafił do pustej bramki po wycofaniu bramkarza przez Rangers.

Na Wschodzie trwa jeszcze rywalizacja w drugiej parze. Washington Capitals remisują 3-3 z Pittsburgh Penguins.

W finale Konferencji Zachodniej są już hokeiści Nashville Predators. Natomiast w rywalizacji Edmonton Oilers z Anaheim Ducks jest 3-3.