Puchar Stanleya: Kings pokonali Avalanche

Jeśli Ziggy Palffy będzie dalej tak świetnie się spisywał w ataku Los Angeles Kings, rywalizacja z Colorado Avalanche wcale nie musi zakończyć się ich porażką.

Palffy zdobył dwie bramki i asystował przy golu Jasona Allisona, dzięki temu hokeiści z Los Angeles odnieśli cenne zwycięstwo nad obrońcami mistrzowskiego tytułu, Lawinami z Colorado 3:1. W serii play off to jednak Avalanche prowadzą 2:1.

W Staples Center gospodarze mając nóż na gardle od pierwszych sekund zdecydowania zaatakowali rywali. Na efekt 18500 kibiców czekało tylko 19 sekund, kiedy to Palffy zdobył pierwszą bramkę. Pięć minut później wyrównał Larsen, ale było to jedyne celne trafienie mistrzów NHL. Na początku drugiej tercji, w 43 sekundzie Allison wyprowadził gospodarzy na prowadzenie a 8 minut później wynik spotkania na 3:1 ustalił Palffy. Uznanie należy się bramkarzowi Kings, Felixowi Potvinowi, który obronił 30 strzałów, z czego 15 w trzeciej tercji.