Puchar Stanleya: Jednak Avalanche

Patrick Roy obronił 26 strzałów, a Peter Forsberg zdobył gola w drugiej tercji i obaj walnie przyczynili się do wygranej Colorado Avalanche 1:0 nad San Jose Sharks w meczu numer 7 półfinału Konferencji Zachodniej NHL.

Zespół z Denver wywalczył więc awans do finału Zachodu po raz szósty w ostatnich siedmiu latach. Avalanche zagrają z Red Wings, a mecz numer 1 zostanie rozegrany w sobotę w Detroit.

Sharks przegrali w tej serii dwa ostatnie mecze z rzędu, tracąc szansę na pierwszy w historii klubu awans do finału konferencji.

Ekipa z San Jose miała przewagę dwóch graczy na lodzie przez ostatnie 55 sekund, po wycofaniu bramkarza Jewgienija Nabokowa i karze za zahaczanie dla Roba Blake'a, ale nie zdołała pokonać Roy.

Golkiper gospodarzy obronił silny strzał Mike Rathje z prawej strony, a na 9 sekund przed końcem złapał uderzenie Teemu Selanne. Joe Sakic wygrał wznowienie w strefie Avalanche na 4 sekundy przed końcem, przesądzając o wygranej miejscowych.

Roy, grający w swoim jedenastym meczu numer 7, poprawił własny rekord shutoutów w playoff do 22. W decydujących meczach może się on pochwalić bilansem 6-5.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył Fosberg na 2 minuty przed końcem drugiej tercji, wykorzystując podanie Alexa Tanguaya. Fosberg uzyskał także decydującego gola w meczu numer 6, trafiając w dogrywce.

Wyniki meczów II rundy playoff z 15 maja

Konferencja Zachodnia

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 1:0

(Colorado wygrało serię best-of-seven 4-3)

Dowiedz się więcej na temat: awans | San Jose Sharks | san jose | puchar stanleya | Puchar