Puchar Stanleya: Hurricans prowadzą z Canadiens

W jedynym piątkowym meczu II rundy rozgrywek o Puchar Stanleya Carolina Hurricans wygrali na własnym lodzie z Montreal Canadiens 2:0.

W serii best of seven hokeiści Hurricans objęli więc prowadzenie 1-0. Zwycięzca rywalizacji awansuje do finału Konferencji Wschodniej.

Mecz w Raleigh był popisem Steve'a Weekesa. Golkiper gospodarzy obronil 25 strzałów, uzyskując drugi z rzędu shutout. Bramkarz Hurricanes nie przepuścił krążka do siatki już od 136 minut i 30 sekund.

Dobrze w bramce Canadiens spisywał się także Jose Theodore, ale musiał on skapitulować dwukrotnie w trzeciej tercji.

Prowadzenie dla Hurricanes zdobył w 4. minucie ostatniej części kapitan zespołu Ron Francis, a na 2 minuty przed końcem wynik ustalił rookie Eric Cole. Drużyna z Raleigh pozostaje niepokonana na własnym lodowisku w tych playoffs.

Wynik meczu II rundy playoff z 3 maja

Konferencja Wschodnia

Carolina Hurricans - Montreal Canadiens 2:0

(stan rywalizacji 1-0).

Dowiedz się więcej na temat: montreal canadiens | montreal | puchar stanleya | Puchar