Puchar Stanleya: Hurricanes wyrównali

Niclas Wallin zdobył gola w 13. minucie i 42 sekundzie dogrywki, dając Carolina Hurricanes zwycięstwo 2:1 nad Toronto Maple Leafs w meczu numer 2 finału Konferencji Wschodniej NHL.

Tym samym gracze z Raleigh wyrównali stan serii best of seven na 1-1. Trzeci pojedynek pomiędzy obiema drużynami rozegrany zostanie we wtorek w Air Canada Centre w Toronto.

Prowadzenie dla Hurricanes uzyskał Bret Hedican, zdobywając z ostrego kąta gola na 12 minut i 29 sekund przed końcem trzeciej tercji. Dla Hedicana było to pierwsze trafienie w tych playoffs i drugie w postseason w karierze.

Do dogrywki doprowadził Alyn McCauley, który wpisał się na lsitę strzelców w zespole Maple Leafs na 7,4 przed końcem normalnego czasu.

O wszystkim przesądziła więc dogrywka. Przy decydującym strzale Wallina ważną rolę odegrał Bates Battaglia, tworząc tłok przed bramką Curtisa Josepha. Wallin zdobył w tych playoffs już drugiego gola w dogrywce. Ekipa z Raleigh legitymuje się bilansem 4-1 w dogrywkach w postseason.