Puchar Stanleya: Drugi mecz dla Red Wings

Hokeiści Detroit Red Wings wyrównali stan rywalizacji na 1:1 w finale rozgrywek o Puchar Stanleya. W drugim meczu rywalizacji z Carolina Hurricanes, skrzydła wygrały na własnym lodowisku 3:1.

W pierwszej tercji obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Najpierw Kirk Maltby uzyskał prowadzenie dla Red Wings, ale 8 minut później wyrównał Rod Brind'Amour.

W drugiej tercji obrona Hurricanes wraz z bramkarzem Artursem Irbe spisywała się znakomicie. Gracze z Detroit oddali 8 celnych strzałów i wszystkie padłu łupem bramkarza.

W trzeciej tercji Red Wings zaatakowali z jeszcze większą siłą i jeszcze większym zaangażowaniem. Efektem starań było aż 13 strzałów w światło bramki i dwa gole strzelone w odstępie 13 sekund. Najpierw w 14,52 min. Nicklas Lidstrom dał prowadzenie gospodarzom, a Kris Draper w 15,05 min. ustalił wynik spotkania.

Hurricanes oddali w tym spotkaniu tylko 17 strzałów, z czego 16 obronił Dominik Hasek.

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 3:1

(stan rywalizacji 1:1)

Dowiedz się więcej na temat: detroit | mecz | puchar stanleya | Puchar