Puchar Stanleya: Detroit po trzech dogrywkach!

W trzecim meczu finałowym o Puchar Stanleya w zawodowej lidze hokejowej NHL, Carolina Hurricanes przegrała po bardzo zaciętym spotkaniu po trzech dogrywkach z Detroit Red Wings 2:3

Bohaterem spotkania był strzelec dwóch bramek dla "Red Wings" Igor Łarionow. Decydujaca o losach meczu Rosjanin zdobył w 54 minucie (!) dogrywki po efektownej akcji Thomasa Holmstroma.

Hokeiści z Caroliny dwukrotnie obejmowali prowadzenie w tym spotkaniu, jednak nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu. Początek meczu zdecydowanie należał do gości, którzy nie wykorzystali kilku dobrych sytuacji i gry w przewadze 5-3.

To wszystko zemściło się w 15 min. kiedy to krażek do siatki, dający prowadzenie Huraganom, skierował Czech Josef Vasicek. Wyrównał w 25 minucie po asyście Bretta Hulla Łarionow. W 47 miniucie po dograniu najlepszego gracza Caroliny Rona Francisa drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Jeff O'Neil. I kiedy wydawało się, że nic już nie może wyrwać zwycięstwa Huraganom, na minutę i czternaście sekund przed zakończeniem trzeciej tercji legenda amerykańskiego hokeja Brett Hull po wspaniałej akcji Fedorowa i Lidstroma doprowadził do dogrywki. Hull zdobył w ten sposób swoją 99 bramkę w rozgrywkach NHL

Pierwsza dogrywka obfitowała w twardą walkę i trochę asekuracyjną grę obu drużyn, ale mimo to doskonałych okazji nie wykorzystał dla Detroit dwukrotnie Yzerman i dla Caroliny Sami Kapanen. W drugiej dogrywce obie drużyny nie wykorzystały okresów gry w przewadze po karach Cheliosa i Francisa. Wreszcie po 114 minutach spotkania kapitalna akcja Thomasa Holmstroma i bramka Igora Łarionowa pogrązyły hokeistów i kibiców "Huraganów"

Po tym zwyciestwie obrońcy tytułu objęli prowadzenie w serii "best of seven" 2:1. Kolejny mecz odbędzie się w Detroit.

Dowiedz się więcej na temat: NHL | Puchar | puchar stanleya | detroit