Puchar Stanelya: Red Wings wciąż walczą o finał

Walka o udział w wielkim finale NHL w Konferencji Zachodniej jest bardziej zacięta niż na Wschodzie. Hokeiści Carolina Huricanes muszą poczekać do piątku na wiadomość, kto będzie ich rywalem w decydującej batalii o Puchar Stanelya.

W szóstym meczu rywalizacji Red Wings z obrońcami tytułu Colorado Avalanche, lepsi okazali się gracze z Detroit, wygrywając w Denver 2:0.

Pierwszą bramkę Red Wings zdobyli 39 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji, kiedy to po asyście Yzermana, Brendan Shanahan pokonał Patricka Roy'a. Drugie trafienie, które ustaliło wynik spotkania uzyskał Darren McCarty w 14 minucie drugiej tercji.

W trzeciej tercji Lawiny miały przewagę, ale Dominik Hasek znów pokazał talent i wybronił wszystkie strzały obrońców tytułu. W całym spotkaniu czeski bramkarz obronił 24 strzały.

Dowiedz się więcej na temat: finał | Puchar