Przerwane passy Pinguins i Islanders

Dobra passa Pittsburgh Penguins została przerwana. W niedzielę "Pingwiny" przegrały w Montrealu z Canadiens 3:4 po dogrywce, kończąc serię sześciu kolejnych zwycięstw.

O wygranej gospodarzy zadecydowała akcja z drugiej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to Tomas Plekanec, który wcześniej dwukrotnie pokonał Marc-Andre Fleury'ego, tym razem asystował przy trafieniu Sheldona Souraya. Obrońca "Kanadyjczyków", oprócz decydującego gola, popisał się także dwoma kończącymi podaniami.

"Pingwinom" tym razem nie pomógł Sidney Crsoby. 19-letni napastnik zanotował w niedzielę dwie asysty i z 84 punktami nadal prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej.

Jeszcze więcej emocji przeżyli kibice w Waszyngtonie. Miejscowi Capitals pokonali New York Islanders 2:1 po rzutach karnych, przerywając serię trzech zwycięstw "Wyspiarzy" z rzędu.

Wyniki:

Washington Capitals - New York Islanders 2:1 (po karnych)

Bramki: Pettinger (2.), Siemin (w karnych) - Sillinger (20.)

Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins4:3 (po dogrywce)

Bramki: Plekanec (24., 41.), Streit (45.), Souray (62.) - Staal (11.), Whitney (25.), Ouellet (57.)

Dowiedz się więcej na temat: Pittsburgh Penguins | Pittsburgh