Przegrany debiut Oliwy

Pięć minut i 46 sekund rozegrał w swoim debiucie w barwach Bruins Krzysztof Oliwa.

Ekipa z Bostonu uległa w Toronto tamtejszym Maple Leafs 2:5, doznając czwartej porażki z rzędu i 10. w ostatnich 13 meczach.

O wyniku zdecydowała trzecia tercja, w której od stanu 2:2 gospodarze zdobyli trzy gole z rzędu i przedłużyli serię zwycięskich meczów u siebie do 12.

Po dwóch tercjach było 2-1 dla zespołu z Toronto, dla których bramki zdobyli Tie Domi oraz Alyn McCauley. Dla "niedźwiadków" trafienie dające prowadzenie zdobył Brian Rolston.

Kiedy po 3,5 minutach III odsłony Glen Murray wyrównał stan meczu na 2:2, wydawało się, że goście mogą wywieźć z Toronto korzystny wynik. Remis utrzymywał się do 14. minuty tej tercji, kiedy to Alexander Mogilny wpisał się na listę strzelców. Po chwili gola dołożył Jonas Hoglund, a wynik meczu na 5:2 dla Leafs ustalił Travis Green. Golkiper miejscowych, Ed Belfour obronił 40 strzałów.

Nasz jedynak w NHL przebywał na lodzie tylko przy grze pięciu na pięciu. Nie obyło się oczywiście bez kar dla Polaka. Już w I tercji Oliwa musiał 2 minuty przebywać na ławce kar, ale dopiero w 3. minucie III odsłony zrobił to z czego słynie. Nasz rodak wdał się w bójkę z Belakiem, po której musiał odpoczywać 5 minut.

Szansę na przerwanie złej passy Bruins będą mieli 10 stycznia, kiedy to pojadą do Buffalo na mecz z Sabres. Ekipie z Bostonu przydałoby się zwycięstwo, bowiem pozycja szkoleniowca "niedźwiadków" Robbie Ftorka jest mocno zagrożona.