Predators wygrywają, bramka Wolskiego

Nashville Predators nadal zadziwiają. We wtorek pokonali na własnym lodowisku Chicago Blackhawks 5:3 i pozostają jedyną drużyną w NHL bez porażki.

"Drapieżcy" odnosząc osiem zwycięstw z rzędu na starcie rozgrywek wyrównali osiągnięcia Toronto Maple Leafs z sezonu 1934/35 i Buffalo Sabres (1975/76). Do rekordu "Klonowych Liści" z sezonu 1993/94 brakuje im już tylko dwóch wygranych.

Spotkanie z Blackhakws było dla hokeistów z Nashville 500. występem w NHL, a dla ich coacha Barry'ego Trotza 499. Szkoleniowiec opuścił jedno spotkanie, gdyż brał udział w pogrzebie.

Bardzo dobry start w sezonie notuje także ekipa Vancuver Canucks. We wtorek pokonali Minnesotę Wild 3:1, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu. Z bilansem 8-1-1, najlepszym otwarciem w historii, zdecydowanie przewodzą Northwest Division.

Nie zawodzi także Montreal Canadiens. Tym razem ekipa z Kanady uporała się z Philadelphią Flyers, którą pokonała 3:2 po dogrywce. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Mike Ribeiro, w tym tę najważniejszą w doliczonym czasie gry.

Wciąż natomiast zawodzi drużyna z Pittsburgha. "Pingwiny" przegrały na własnym lodzie z Floridą Panthers 3:4 po dogrywce i w tym sezonie wciąż pozostają bez zwycięstwa, śrubując najgorszy start w 39-letniej historii.

Już cztery wygrane w tegorocznych rozgrywkach mają na koncie hokeiści Colorado Avalanche, którzy we wtorek pokonali Edmonton Oilers 5:3. Drugiego gola w sezonie strzelił napastnik gości Wojciech Wolski. Wolski przebywał na lodzie dziesięć minut i 47 sekund. W tym czasie oddał jeden strzał, którym pokonał bramkarza rywali w 28. minucie meczu. Ten gol dał zespołowi "Lawiny" prowadzenie 2:0.