Porażka Penguins, wygrana Islanders

Jose Theodore zapisał na swoje konto drugi z rzędu shutout, a Shaun Van Allen zdobył bramkę na 6 minut przed końcem drugiej tercji, prowadząc Montreal Canadiens do zwycięstwa na własnym boisku nad Pittsburgh Penguins 1:0.

Theodore, który nie puścił gola także w wyjazdowym wtorkowym meczu z New Jersey, obronił 30 strzałów, zaliczając szósty shutout w tym sezonie.

W zespole gości Krzysztof Oliwa przebywał na lodzie 3 minuty i 45 sekund, nie oddając żadnego strzału na bramkę rywali.

Zwycięstwo odniosła natomiast drużyna drugiego Polaka w NHL. Zespół Mariusza Czerkawskiego New York Islanders wygrali na własnym lodzie 4:1 z Toronto Maple Leafs, a nasz rodak grał 12 minuty, oddając dwa strzały. Bramki dla wygranych zdobyli Kenny Jonsson, Shawn Bates, Adrian Aucoin i Mark Parrish, który trafił do pustej bramki na dwie sekundy przed końcem. Jedyne trafienie dla przyjezdnych zaliczył Tomas Kaberle.