Porażka drużyny Krzysztofa Oliwy

Drużyna Krzysztofa Oliwy - Boston Bruins przegrała we wtorek w Ottawie z zespołem Senators po dogrywce 3:4 w meczu ligi NHL. Polski hokeista przebywał na lodzie przez niespełna trzy minuty, ale niczym się nie wyróżnił.

Senators, którzy są najlepszym zespołem bieżących rozgrywek i jako pierwsi zapewnili sobie miejsce w meczach play off o Puchar Stanleya, mieli sporo problemów z pokonaniem "Niedźwiadków". W 50 min przegrywali 2:3 po trafieniu P.J. Axelssona. Wyrównał dwie minuty później obrońca Zdeno Chara.

Rozstrzygnięcie padło w 28. sekundzie dogrywki, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Radek Bonk.

Dwie bramki Dyna Snydera oraz trafienie Lubosa Bartecko dały zwycięstwo Atlanta Trashers w meczu z New Jersey Devils. Goście wygrywając 3:2 przełamali passę trzech meczów bez zwycięstwa.

Gole dla pokonanych zdobyli John Madden i Bryan Gonta. Gospodarze dominowali tylko w pierwszej tercji w której oddali 12 strzałów, dopuszczając tylko do dwóch uderzeń na własną bramkę. Dobrze spisywał się jednak Nurminen i pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1. W drugiej szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zdobywając dwa gole, przechylili goście.

Bramkarz Dallas Stars Ron Tugnutt obronił 25 strzałów w spotkaniu z Columbus Blue Jackets i walnie przyczynił się do zwycięstwa gości 2:0, jednocześnie notując drugi z rzędu "shutout". Tugnut pozostaje niepokonany już od niemal 123 minut, w tym sezonie 4 krotnie schodził z lodu bez puszczenia gola, w całej karierze zapisał na swoim koncie już 25 "shutoutów".

Bramki dla zwycięzców zdobyli Ulf Dalen i Steve Ott. Stars wygrali cztery z ostatnich pięciu meczów.

San Jose Sharks na własnym lodzie ulegli St Louis Blues 2:4. Bramki dla gości zdobyli Keith Tkaczuk, Dallas Drake, Cory Stillman i Eric Boguniecki. Duży wkład w wygraną miał bramkarz Brent Johnson, który obronił 19 strzałów. Bluesmeni przerwali serię trzech porażek z rzędu. Dla gospodarzy, którzy przegrali po raz piąty w ostatnich sześciu meczach, gole zdobyli Marco Sturm i Miroslaw Zalesak.

Wyniki:

Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 0:2

Ottawa Senators - Boston Bruins 4:3 (po dogrywce)

New Jersey Devils - Atlanta Thrashers 2:3

Calgary Flames - Edmonton Oilers 2:5

San Jose Sharks - St. Louis Blues 2:4

Vancouver Canucks - New York Islanders 4:3

INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: oliwa | gole | bramki | Boston | porażka | Krzysztof Oliwa