Porażka Canadiens, remis Rangers w Dallas

Montreal Canadiens nie sprostali w Bostonie liderom Northeast Division i ulegli Bruins 2:4. "Niedźwiadki są obecnie również najlepsza drużyną Eastern Conference. Mariusz Czerkawski przebywał na lodzie 7 minut i 44 sekundy, ale nie zdołał w tym czasie oddać nawet strzału na bramki rywali.

Cenny remis z Dallas wywieżli natomiast New York Rangers. Drużyna Krzysztofa Oliwy zremisowała po dogrywce 3:3 z najlepszą drużyną Pacific Division , a zarazem Western Conference, ale Polak niestety nie wystąpił w tym spotkaniu.

Zespoły Polaków miały dzisiejszej nocy wyjątkowo trudnych rywali, bowiem zarówno Canadiens jak i Rangers potykali się z liderami Konferencji. W Bostonie Canadiens utrzymywali korzystny rezultat do 45 minuty. Na gole dla Bruins Murray'a i Stumpela dwukrotnie celnie odpowiadał Michael Zednik. Zwycięstwo "Niedźwiadkom" zapewnili w ostatniej tercji trafienia Michala Groska i Joe Thorntona.

Rangers przyjechali do Dallas "na pożarcie", a niewiele brakowało aby zgarnęli cała pulę. Nowojorczycy dwukrotnie obejmowali prowadzenie w tym spotkaniu (1:0, 3:2) jednak ostatecznie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów, bowiem rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. Dwie bramki dla Rangers zdobył w tym meczu Tom Poti, natomiast dla Stars dwa razy celnie trafiał Brenden Morrow.

Trzy bramki 26 letniego Czecha Jana Hlavaca pozwoliły hokeistom Carolina Hurricanes pokonać na własnym obiekcie Detroit Red Wings 6:4. Spotkanie między tymi drużynami było rewanżem za tegoroczny finał Pucharu Stanleya. Nie zwalniają tempa Vancouver Canucks, którzy po wygranej z Detriot pokonali 5:3 na wyjeździe lidera Southeast Division Tampa Bay Lightning. Było to już dziewiąte z rzędu zwycięstwo Canucks, którzy po tym meczu objęli przodownictwo w Northwest Divison.

Wyniki meczów NHL z 29 listopada:

Dallas Stars - New York Rangers 3:3 (po dogr.)

Boston Bruins - Montreal Canadiens 4:2

Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs 0:3

Minnesota Wild - Colorado Avalanche 2:2 (po dogr.)

Anaheim Mighty Ducks - Los Angeles Kings 2:2 (po dogr.)

St. Louis Blues - Calgary Flames 7:2

Dowiedz się więcej na temat: montreal canadiens | bramki | porażka | remis | Glasgow Rangers | "Dallas"