Pittsburgh Penguins uhonorowali Jaromira Jagra

​Hokeiści Chicago Blackhawks pokonali we własnej hali Colorado Avalanche 6-3 w meczu NHL. Było to piąte z rzędu zwycięstwo Blackhawks, którzy prowadzą w tabeli Konferencji Zachodniej i mają już zapewniony udział w play-off.

Broniący trofeum Pittsburgh Penguins pokonali u siebie Florida Panthers 4-0. Hat-trickiem popisał się Sydney Crosby.

Crosby pokonał bramkarza gospodarzy trzykrotnie w odstępie 11 minut. Dwa trafienia zanotował w drugiej tercji, a ostatnie w trzeciej. To 10. hat-trick w karierze 29-letniego zawodnika. W tym sezonie zdobył 40 goli i prowadzi w klasyfikacji strzelców. W klasyfikacji kanadyjskiej zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z Connorem McDavidem z Edmonton Oilers, obaj mają po 80 punktów.

Prowadzenie obrońcom tytułu dał w niedzielę Patric Hornqvist. Bramkarz Penguins Marc-Andre Fleury po raz 44. w karierze, a pierwszy w sezonie zachował czyste konto.

Wydarzeniem tego meczu było uhonorowanie grającego obecnie w drużynie gości 45-letniego Jaromira Jagra, który rozegrał 1700. mecz w NHL. W co najmniej tylu spotkaniach tej ligi wystąpiło tylko trzech innych zawodników: Gordie Howe (1767), Mark Messier (1756) i Ron Francis (1731). Czech występował w zespole Penguins w latach 1990-2001 i dwa razy zdobywał z nim Puchar Stanleya. W trakcie pierwszej przerwy telewizyjnej wyemitowano film dokumentujący jedenaście sezonów Jagra w Pittsburghu.

W tabeli Konferencji Wschodniej prowadzą Washington Capitals.

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Calgary Flames - Los Angeles Kings         5-2

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes  4-3 (po dogrywce)

1.x-Chicago47206222183100
2.Minnesota4422623518094