Piłkarski remis Hurricanes

W sześciu środowych meczach hokejowej ligi NHL padły aż dwa remisy. Zupełnie piłkarski wynik padł w meczu Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning. Po 65 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Prowadzenie dla gości zdobył już w 5. minucie Richards, wyrównał tuż przed końcem 2. tercji, wykorzystując grę w przewadze Hlavac. Więcej bramek już nie było, a duża zasługa w tym bramkarzy, którzy obronili 21 (Irbe z Caroliny) i 27 (Khabibulin z Tampa Bay) strzałów.

Również remisem - ale 2:2 - zakończył się mecz Florida Panthers - Toronto Maple Leafs. Goście nie wykorzystali dużej szansy na zwycięstwo. W 10. minucie 1. tercji prowadzenie uzyskał Sundin, na 2:0 podwyższył w 18. minucie drugiej części gry Domi. Gospodarze jednak już 20 sekund później zdobyli gola kontaktowego (Bouwmeester), zaś do wyrównania doprowadził Bednar na początku 3. tercji. Zmiany wyniku nie przyniosła również dogrywka i drużyny podzieliły się punktami.

Niecodziennym wyczynem w środę popisał się Paul Kariya z Anaheim Mighty Ducks. W spotkaniu z St. Louis Blues Kariya zdobył dwie bramki i asystował przy trzech pozostałych golach swej drużyny. "Kaczory" wygrały 5:2.

Bramkarz zespołu Mighty Ducks, Jean-Sebastien Giguere w 37. minucie został pokonany przez Ala McInnisa (zdobył dwie bramki w tym meczu). W ten sposób została przerwana świetna passa Giguere'a, który w meczach ligowych zachowywał nieprzerwanie czyste konto przez 237 minut i 7 sekund.

To trzeci wynik w historii rozgrywek NHL. Dłużej bez straty bramki grali Bill Durnan z Montreal Canadiens i Turk Broa z Toronto Maple Leafs.

Wyniki:

Buffalo Sabres - Boston Bruins 4:2

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:1 (po dogrywce)

New Jersey Devils - Ottawa Senators 3:0

Atlanta Thrashers - Philadelphia Flyers 3:1

Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 2:2 (po dogrywce)

Anaheim Mighty Ducks - St. Luis Blues 5:2

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Tampa Bay Lightning | toronto | bramki | NHL | remis