NHL: Nerwowo w Atlancie, ciekawie w Filadelfii

Bardzo dobrze w ostatnich meczach radzi sobie zespół Toronto Maple Leafs. W piątek ekipa z Kanady nie dała szans w wyjazdowym spotkaniu Atlancie Thrashers wygrywając aż 9:1.

Hat-trickiem w tym pojedynku popisał się napastnik gości Jeff O'Neill, ale i tak najwięcej będzie się mówić o trzeciej tercji tego meczu, kiedy sędziowie nałożyli aż 109 minut kar. Pat Quinn, trener Maple Leafs, oskarżył gospodarzy, że ci nie mając szans na zwycięstwo postanowili w inny sposób zrekompensować sobie porażkę. - Próbowali po prostu zranić moich zawodników, a na takie zachowania nie ma miejsca w hokeju. To jest haniebne - powiedział. Darcy Tucker, który zanotował bramkę i trzy asysty, po meczu potrzebował 20 szwów na zranione czoło. Całe szczęście, że w takim brutalnym pojedynku nie wystąpił Polak Mariusz Czerkawski.

W drużynie z Kolorado zagrał z kolei Wojciech Wolski, ale "Lawina", po serii rzutów karnych, nie sprostała Chicago Blackhawks, przegrywając 2:3. Polak zaprezentował się przez 5.14 min oddając dwa strzały na bramkę rywala.

Ciekawy przebieg miało też spotkanie w Filadelfii, gdzie miejscowi "Lotnicy", po dogrywce, poradzili sobie z ekipą z Pittsburgha wygrywając 6:5. "Pingwiny" nadal więc czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Kibice Flyers wcale jednak nie musieli przeżywać takich emocji. W 31. minucie gospodarze prowadzili bowiem 5:1, ale potem pozwolili gościom odrobić straty. - Nie powinniśmy do tego dopuścić. Mamy jeszcze nad czym popracować - stwierdził Peters Forsberg, napastnik "Lotników". Na szczęście dla nich w dogrywce to oni okazali się skuteczniejsi, a zwycięską bramkę zdobył Mike Rathje.