NHL: Hall wybrany przez Oilers z 1. numerem draftu

Skrzydłowy Taylor Hall został wybrany przez Edmonton Oilers z pierwszym numerem w drafcie do hokejowej ligi NHL.

18-letni Kanadyjczyk zdobył mistrzostwo młodzieżowej ligi prowincji Ontario z Windsor Spitfires. Strzelił dla nich 57 goli i miał 84 asysty.

Reklama

Urodzony w Calgary zawodnik nie krył zaskoczenia, bo w sporządzonym na potrzeby draftu rankingu zajmował drugie miejsce, za napastnikiem Tylerem Seguinem. - Byłem zszokowany. Kiedy wszedłem na scenę trzęsłem się tak bardzo, że nie mogłem założyć koszulki - powiedział Hall.

Seguin jako drugi w drafcie trafił do Boston Bruins. - Oilers zdecydowali się wybrać Halla i dobrze. Zasłużył na to. Ja się cieszę, że trafiłem do Niedźwiadków - ocenił 18-letni reprezentant kraju spod znaku klonowego liścia.

Trzeci na liście obrońca Erik Gudbranson (Kanada) będzie występował w klubie Florida Panthers.

W gronie 30 hokeistów wybranych w pierwszej rundzie było 14 Kanadyjczyków, 11 Amerykanów (rekord tego kraju) oraz pięciu Europejczyków - trzech Rosjan, Szwajcar i Fin. Z przedstawicieli Starego Kontynentu najszybciej, bo jako piątego, wybrano Helweta Nino Niederreitera, który zasilił New York Islanders.

Po raz pierwszy od 2004 roku w pierwszej kolejce żaden klub nie zdecydował się na zawodnika ze Szwecji. Dla porównania w roku ubiegłym na taki krok zdecydowało się aż siedem zespołów.

Ceremonia odbyła się w hali Staples Center w Los Angeles.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: NHL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama