"Nafciarze" w finale Konferencji Zachodniej

Edmonton Oilers pokazali, że mają charakter. Hokeiści z Kanady potrafili odwrócić losy rywalizacji z San Jose Sharks w półfinale Konferencji Zachodniej NHL. Mimo że przegrywali w serii 0-2, ostatecznie potrafili ją rozstrzygnąć na swoją korzyść.

W decydującym, jak się okazało, szóstym meczu, "Nafciarze" pokonali na własnym lodowisku "Rekiny" 2:0. Rywalem ekipy z Edmonton w finale Konferencji Zachodniej będą "Mocarne Kaczory" z Anaheim.

Reklama

Kanadyjczycy są rewelację tegorocznego playoffs. W pierwszej rundzie uporali się z Detroit Red Wings, najlepszym zespołem sezonu zasadniczego, a w drugiej nie załamali się po przegraniu dwóch pierwszych meczów w serii.

W środę bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz gospodarzy Dwayne Roloson , który broniąc 24 strzały, zanotował pierwszy mecz bez puszczonego gola w playoffs.

- Nikt nie chciał dopuścić do siódmego meczu w Sn Jose. Odwrócenie losów rywalizacji, mimo że przegrywaliśmy w serii 0-2, pokazuje, iż mamy charakter - powiedział Shawn Horcoff, który zdobył drugą bramkę dla zespołu z Edmonton. "Nafciarze" zagrają w finale Konferencji Zachodniej po raz pierwszy od 14 lat.

Konferencja Zachodnia

Edmonton Oilers (8.) - San Jose Sharks (5.) 2:0

Bramki - Michael Peca 8.21, Shawn Horcoff 51.37

stan playoffs 4-2.

Dowiedz się więcej na temat: san jose | San Jose Sharks

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama