Marian Hossa pognębił Avalanche

Bramkarz Ottawa Senators Patrick Lalime obronił 36 z 38 strzałów oddanych na jego bramkę i w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa nad Colorado Avalanche 5:2.

Było to pierwszy zwycięstwo Senatorów w Denver od czterech lat. Hat-trick na swoim koncie zapisał w tym spotkaniu Słowak Marian Hossa strzelając bramkę w każdej tercji.

Siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli Dallas Stars, pokonując na własnym lodowisku Vancouver Canucks 4:0. Dwie bramki strzelił Mike Modano, a po jednej dołożyli Brenden Morrow i Ulf Dahlen.

Bramkarz Stars Marty Turco obronił wszystkie 26 strzałów, jakie oddali na jego bramkę rywale. Był to jego drugi mecz w tym sezonie (siódmy w karierze), w którym nie dał się zaskoczyć.

Hokeiści Pittsburgh Penguins przegrali w Sunrise z Florida Panthers 3:4. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bramka zdobyta w trzeciej minucie dogrywki przez Rosjanina Walerego Bure.

Rosyjski hokeista uzyskał gola w okresie gry Panthers w liczebnej przewadze - na ławce kar siedział Ian Moran. To była jedyna kara drużyny z Pittsburgha w całym meczu.

Panthers byli bliscy zwycięstwa już po trzech tercjach, ale goście wyrównali na 3:3 niemal w ostatniej chwili. 8,8 sekundy przed syreną kończącą tercję, po wycofaniu bramkarza bramkę zdobył najskuteczniejszy hokeista ligi, Mario Lemieux. Asystował mu przy tym golu Czech Martin Straka, który, po kontuzji, rozegrał pierwszy mecz w sezonie.