Marc Denis zastopował Sharks

Hokeiści Columbus Blue Jackets pokonali u siebie San Jose Sharks 1:0. Bramkarz "Niebieskich Koszul" Marc Denis powstrzymał 38 ataków rywali, a grający pierwszy sezon w lidze NHL Rick Nash zdobył jedynego gola w meczu.

Po raz pierwszy w historii klubu hokeiści Blue Jackets odnieśli zwycięstwo 1:0.

Bramkarz Columbus, Denis odnotował trzeci w tym sezonie i siódmy w karierze mecz bez straty gola. W dwóch pierwszych tercjach musiał interweniować 19 razy, tyle samo ile w ostatniej części spotkania.

Dotychczasowe cztery mecze z udziałem Denisa przeciwko "Rekinom" kończyły się porażkami Blue Jackets. Tracił on w nich średnio pięć bramek. Rick Nash, który w lipcu 2002 roku trafił do NHL jako najwyżej rozstawiony zawodnik w drafcie, zdobył w środę 12. gola w lidze, ale pierwszego dającego jego zespołowi zwycięstwo. Wpisał się na listę strzelców w ósmej minucie meczu. Columbus Blue Jackets nie przegrało od sześciu meczów, wygrywając cztery i dwa remisując. Natomiast dla zespołu z San Jose była to czwarta z rzędu porażka w tym sezonie.

W innych spotkaniach w głównej roli również wystąplili bramkarze. Golkiper Ottawa Senators Patrick Lalime obronił 20 strzałów, a Toni Dahlman zdobył swoją pierwszą w karierze bramkę w NHL, dzięki czemu "Senatorzy" pokonali w wyjazdowym spotkaniu Penguins 3:0. Lalime zanotował w ten sposób szósty "shotout" w tym sezonie. Listę strzelców ekipy z Ottawy uzupełnili Marian Hossa oraz Chris Neil.

Ed Belfour nie dał się zaskoczyć przy 32 strzałach rywali, a Maple Leafs wygrało po raz szósty w siedmiu ostatnich spotkaniach. Tym razem ekipa z Toronto pokonała w Chicago miejscowych Blackhawks 3:1. Decydująca okazała się pierwsza tercja, w której Alyn McCauley, Jyrki Lumme i Tie Domi błyskawicznie odpowiedzieli ma trafienie "czarnego jastrzębia" Marka Bella. Wynik spotkania został ustalony już po niespełna 8 minutach!

Martin Brodeur interweniował udanie "tylko" 18 razy, ale ostatecznie zachował po raz siódmy w sezonie czyste konto. New Jersey Devils dzięki świetnej postawie swojego bramkarza pokonali w wyjazdowym spotkaniu Phoenix Coyotes 3:0 i już tylko o punkt ustępują najlepszej drużynie Eastern Conference, Ottawie Seantors.

INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: hokeiści | rick | bramkarz | san jose | NHL | San Jose Sharks