Maple Leafs wygrywają po dogrywce

Hokeiści Toronto Maple Leafs wygrali po dogrywce przed własną publicznością z Montreal Canadiens 4:3. W zespole "Klonowych Liści" zabrakło miejsca w kadrze dla Mariusza Czerkawskiego.

Blisko 20 tysięcy kibiców zgromadzonych w Air Canada Centre przezywało huśtawkę nastrojów. Pierwsza tercja na korzyść gospodarzy, którzy dobrą grę udokumentowali zdobyciem dwóch goli (Jason Allison i Chad Kilger). Kwadrans drugiej tercji to przewaga Canadiens. Goście w tym czasie doprowadzili do wyrównania za sprawą Mike'a Ribeiro i Aleksandra Pereżogina. Po koniec tej części meczu obudzili się gospodarze. Grę w przewadze wykorzystał Jeff O'Neill. Hokeiści z Montrealu nie zamierzali składać broni i na niespełna pięć minut przed syreną kończącą mecz doprowadzili do wyrównania. Eda Belfoura pokonał Tomas Plekanec.

Zwycięstwo Maple Leafs zapewnił w dogrywce Szwed Mats Sundin.