Kolejne zwycięstwo Bruins

Martin Lapointe (Boston Bruins) i Joe Sakic (Colorado Avalanche) strzelili po trzy bramki w czwartkowych spotkaniach swoich drużyn w lidze NHL. Hokeiści Bruins pokonali New Jersey Devils 4:3, a Avalanche wygrali z Columbus Blue Jackets 5:1.

W drużynie Bruins przez 2.34 minuty występował Krzysztof Oliwa.

30-letni Lapointe uzyskał trzy gole w ciągu pięciu minut i piętnastu sekund drugiej tercji. W poprzednich 47 meczach obecnego sezonu strzelił dwie bramki.

Lapointe zanotował drugi hat-trick w karierze, natomiast już po raz dwunasty przynajmniej trzy trafienia w jednym spotkaniu zaliczył Joe Sakic (jego rekordem są cztery gole w meczu). 34- letni hokeista w czwartkowym spotkaniu potrzebował niewiele ponad dziesięć minut, aby trzykrotnie umieścić krążek w bramce Marca Denisa.

Bramka Wade'a Reddena po półtorej minuty dogrywki dała zwycięstwo Ottawa Senators, jedynej drużynie mającej już pewny awans do playoff, nad New York Rangers.

Wcześniej bramki dla zwycięzców zdobyli Alfredsson i Marian Hossa, który został drugim graczem "Senatorów", który zdobył w tym sezonie już 40 bramek.

Gole dla pokonanych zdobyli Pavel Bure, który wykorzystał rzut karny oraz Petr Nedved, którego 24. bramka w sezonie na pięć minut przed końcem meczu doprowadziła do dogrywki.

Jason Blake zdobył dwa gole oraz zaliczył asystę, a jego New York Islanders pokonali Edmonton Oilers 5:2. "Wyspiarze" przełamali passę czterech porażek z rzędu i zwiększyli szanse na awans do playoff. Goście doznali wysokiej porażki mimo prowadzenia już 2:0.

Wyniki:

Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 1:5

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 5:3

Atlanta Thrashers - Montreal Canadiens 2:4

Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 4:3 (po dogrywce)

Edmonton Oilers - NY Islanders 2:5

Boston Bruins - New Jersey Devils 4:3

Ottawa Senators - NY Rangers 3:2 (po dogrywce)

Anaheim Mighty Ducks - San Jose Sharks 3:2 (po dogrywce)

Vancouver Canucks - St Louis Blues 4:4

INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jersey | Boston | bramki | gole | New Jersey | Joe Sakic