Kolejna porażka Canadiens

Drużyna Montreal Canadiens, w składzie z Mariuszem Czerkawskim, przegrała na wyjeździe z Washington Capitals 1:4 w poniedziałkowym meczu zawodowej ligi hokejowej NHL.

Bramki dla Capitals strzelili Słowacy Ivan Ciernik i Peter Bondra, Czech Jaromir Jagr oraz Steve Konowalchuk. Honorowego gola dla Canadiens, przy stanie 0:3, uzyskał czeski hokeista Jan Bulis.

Mariusz Czerkawski przebywał na lodowisku przez 13.29 minuty. Polski zawodnik oddał cztery strzały na bramkę rywali. W tym czasie, kiedy Czerkawski był na tafli, Canadiens stracili dwie bramki.

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana na lodowiska NHL powrócił Steve Yzerman. Kapitan Detroit Red Wings zagrał w wygranym 5:4 poniedziałkowym meczu z Los Angeles Kings.

W sierpniu ub. roku Yzerman poddał się operacji prawego kolana i z tego powodu nie grał w 61 spotkaniach obecnego sezonu "Czerwonych Skrzydeł". Wrócił na mecz z Los Angeles Kings, który jego zespół wygrał 5:4.

Yzerman osiemnastokrotnie wchodził na lodowisko podczas poniedziałkowego spotkania z Kings i przebywał na nim przez ponad trzynaście minut. Ponadto dwie minuty przebywał na ławce kar.

Niespełna 38-letni Yzerman (urodził się 9 marca 1965 roku) pomógł Red Wings w zdobyciu trzykrotnie Pucharu Stanleya. W barwach zespołu z Detroit, w sezonie zasadniczym i play off, rozegrał już 1540 meczów i strzelił 735 bramek. Przy 1112 golach asystował.

W San Jose, Teemu Selanne strzelił dwie bramki, a Evgeni Nabokov obronił 32 strzały i to głównie dzięki ich postawie Sharks pokonali Calgary Flames 5:2. Pozostałe bramki dla graczy z Kalifornii zdobyli Vincent Damphousse, kapitan Owen Nolan oraz Matt Bradley.

Nabokov miał szansę na pierwszy "shutout" w karierze, ale dość pechowo przepuścił dwa strzały w ostatnich pięciu minutach spotkania.