Jubileuszowy gol Berezina i wygrana Canadiens

Sergiej Berezin zdobył gola numer 10 000 w meczach u siebie Montreal Canadiens w historii klubu, pomagając swojej drużynie w pokonaniu San Jose Sharks 3:1.

Berezin, pozyskany w piątek z Phoenix, po raz ósmy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując na początku trzeciej tercji okres gry w przewadze i wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1.

Ponad 20 tysięcy widzów zgromadzonych w hali Canadiens przyjęło trafienie owacją na stojąco, a na tablicy świetlnej pojawił się duży napis "10,000th goal".

Canadiens są pierwszym zespołem w historii NHL, który zdobył tak dużą ilość goli w meczach na własnym lodzie. Pozostałe bramki dla ekipy z Montrealu zdobyli w tym meczu Gilmour i Petrov i jedyne trafienie dla gości uzyskał Bradley.

W drugim niedzielnym meczu Washington Capitals przegrali u siebie z Buffalo Sabres 2:3. Decydującego gola, po półtorej minuty gry w dogrywce, zdobył Stu Barnes. Był to jego drugi gol w tym meczu.

Goście na 2:2 wyrównali 53 sekundy przed końcem trzeciej tercji. Sabres wówczas grali bez bramkarza i wprowadzili do gry dodatkowego napastnika. Manewr się powiódł i Słowak Miroslav Szatan zdobył bramkę.

Gospodarze, którzy przegrali sześć z ostatnich siedmiu meczów, dwukrotnie prowadzili w tym meczu. Pierwszego gola dla Capitals zdobył Czech Jaromir Jagr i była to jego 17 bramka w sezonie. Na 2:1 dla hokeistów z Waszyngtonu w 36 minucie podwyższył Słowak Petr Bondra, przy asyście Jagra.