Islanders przegrali, Arnott w Dallas, Nieuwendyk w Devils

Obrońca Toronto Maple Leafs Cory Cross pokonując w 131. sekundzie dogrywki Chrisa Osgooda zapewnił swej ekipie zwycięstwo w pojedynku z New York Islanders 3:2.

Decydującą akcję zainicjował były gracz "Wyspiarzy" Travis Green, który już w pierwszej tercji pokonał w przewadze bramkarza gości. Green, uderzył w boczną siatkę, do krążka dopadł Cross i zdobył swą pierwszą bramkę w lidze od listopada 2000 roku. Mariusz Czerkwaski nie oddał na bramkę rywali żadnego celnego strzału.

Wydarzeniem ligi był jednak wygasający o północy polskiego czasu ostateczny termin roszad kadrowych. W ostatniej chwili barwy klubowe zmienili Jason Arnott i Randy McKay, którzy przeprowadzili z Nowego Jorku do Dallas. W zamian zespół Stars, by zasilić Devils, opuścili Joe Nieuwendyk i Jamie Langenbrunner. Smaczku wymianie nadaje fakt, iż włodarze "Diabłów" pozbyli się centra (Arnotta), który w 2000 roku zdobył bramkę decydują o zdobyciu przez Devils Pucharu Stanley`a na bohatera Stars (Nieuwendyka), który prowadził swój klub rok wcześniej do triumfu w lidze i otrzymał tytuł MVP play off.