Islanders pokonali Thrashers

New York Islanders łatwo pokonali na własnym lodzie Atlanta Thrashers 4:1 w jednym z sobotnich spotkań National Hockey League.

Dave Scatchard zdobył dwa gole dla ekipy z Nowego Jorku, która zmierzyła się z Thrashers po raz drugi w ciągu kilkunastu godzin.

Aleksiej Jaszyn i Claude Lapointe także wpisali się na listę strzelców w Islanders, którzy w piątek przegrali z ekipą z Atlanty. Bramkarz miejscowych Chris Osgood nie napracował się w tym meczu zbytnio, musząc bronić zaledwie w 13 sytuacjach. Mariusz Czerkawski przebywał na lodzie prawie 15 minut, oddając dwa strzały.

Nowojorczycy zbliżyli się na dystans 4 punktów do zajmujących 6. miejsce w Konferencji Wschodniej New Jersey Devils. Jedyne trafienie dla Thrashers było dziełem Chrisa Tamera. Zespół z Atlanty ma najgorszy bilans w lidze (16-35-7-4).

W Pittsburghu, Brendan Shanahan i Boyd Devereaux zdobyli bramki w drugiej tercji, dając Red Wings wygraną 4:2 nad Penguins. Drużyna z Detroit, która wygrała w ten sposób szóste spotkanie z rzędu, pozwoliła gospodarzom na oddanie tylko jednego strzału w pierwszej tercji. Wprawdzie w trzeciej tercji Penguins dzięki strzałom Sean Avery'ego i Stephane'a Richera zblizyli się do rywali, ale strzał Nicklasa Lidstroma do pustej bramki ostatecznie ustalił wynik meczu. W drużynie z Pittsburgha 2 minuty i 13 sekund grał Polak Krzysztof Oliwa. Red Wings, mimo gry bez kontuzjowanych Steve'a Yzermana and Igor Łarionowa, wygrali siódmy z ostatnich ośmiu pojedynków.