Islanders pokonali Sabres

Hokeiści New York Islanders pokonali przed własną publicznością Buffalo Sabres 4:1 w sobotnim meczu ligi NHL. Była to szósta wygrana w ostatnich ośmiu meczach rozegranych przez Islanders w hali Uniondale w Nowym Jorku.

Shawn Bates i Adrian Aucoin zanotowali po bramce i asyście, kolejne trafienia zapisali na swoje konta Arron Asham i Cliff Ronning. Honorowego gola dla gościu uzyskał Dmitrij Kalinin.

Mariusz Czerkawski na lodzie przebywał 16 minut, ale tym razem nie powiększył swojego konta punktowego. Polak w całym meczu oddał trzy strzały.

Drugiej porażki z rzędu doznali hokeiści Calgary Flames, którzy na tarczy wrócili z wyprawy do Ottawy, gdzie ulegli Senators 1:2. O wyniku przesądziło trafienie Martina Havlata na 2 minuty i 26 s przed końcem meczu. Wcześniej gola dla gospodarzy zdobył Bryan Smolinski, a wyrównał Jordan Leopold. Senators w regulaminowym czasie gry nie doznali porażki w ostatnich ośmiu spotkaniach.

Krzysztof Oliwa tym razem nie pojawił się na lodzie.

Zobacz wyniki i zdobywców goli w meczach NHL.