Hat-tricki Zetterberga i Sedina

Hokeiści Detroit Red Wings pokonali u siebie Anaheim Ducks 7:4 w sobotnim meczu NHL. Trzy bramki dla zwycięzców zdobył Henrik Zetterberg.

29-letni Szwed na uzyskanie hat-tricka potrzebował niewiele ponad dziewięć minut (ostatnie trafienie do pustej bramki, sekundę przed końcową syreną). Ponadto zapisał na swoim koncie dwie asysty.

Aż osiem goli padło w trzeciej tercji, w której zawodnicy Ducks trzy razy doprowadzali do remisu.

Jeszcze wyższą wygraną zanotował zespół Vancouver Canucks - 8:2 na wyjeździe z drużyną Wojtka Wolskiego Colorado Avalanche. Największy udział w sukcesie miał Szwed Henrik Sedin, autor trzech bramek. To jego pierwszy hat-trick w NHL.

"Lawiny" poniosły drugą porażkę z rzędu, po wcześniejszych sześciu kolejnych zwycięstwach.

Triumfatorzy rozgrywek o Puchar Stanleya w poprzednim sezonie, hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali na własnym lodowisku Boston Bruins 6:5 (po dogrywce). Spotkanie było bardzo emocjonujące - "Pingwiny" strzeliły gola na 5:5 (Bill Guerin) zaledwie sekundę przed ostatnią syreną. W doliczonym czasie gry o ich wygranej przesądził Pascal Dupuis.

Do składu Penguins, po przerwie spowodowanej kontuzją ramienia, wrócił Rosjanin Jewgienij Małkin. Tym razem do swego dorobku dopisał trzy asysty.

Aż 55 strzałów (zazwyczaj w NHL jest ich od 20 do 40) oddali gracze Nashville Predators w konfrontacji z Montreal Canadiens (2:0).

Sobotnie wyniki:

Ottawa Senators - New York Rangers 1:2 (po karnych)

Toronto Maple Leafs - Calgary Flames 2:5

New Jersey Devils - Washington Capitals 5:2

Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 2:3

Florida Panthers - New York Islanders 5:4 (po karnych)

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 7:4

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 6:5 (po dogrywce)

Tampa Bay Lightning - Los Angeles Kings 1:2 (po karnych)

St. Louis Blues - San Jose Sharks 1:3

Nashville Predators - Montreal Canadiens 2:0

Phoenix Coyotes - Dallas Stars 3:2

Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 2:8

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: hokeiści | bramki | szwed | Pittsburgh Penguins | detroit | NHL | sedina | hat-trick